راهنمای خرید بهترین مبلمان اداری

مبلمان اداری

در مبحث تجهیز کردن هر اداره یکی از مهم‌ترین بخش‌ها تهیه مبلمان اداری است. این قسمت می‌تواند عامل اصلی شکل‌گیری فضای داخلی هر کسب و کار اداری باشد. از جمله شایع‌ترین شناخت‌های نادرست نسبت به موضوع مبلمان‌های اداری این است که برخی آن را فقط نوعی از وسایل نشیمن می‌دانند که در فضای اداری استفاده می‌شوند.

از این جهت ما تصمیم گرفتیم تا با پرداختن به این موضوع بخش‌های مختلف انواع مبلمان اداری شیک را بشناسیم و بتوانیم با در اختیار داشتن اطلاعات مناسب در این زمینه بهترین تصمیم‌گیری را داشته باشیم. پیشنهاد می‌کنیم با ما تا انتهای این مقاله همراه باشید.

با بهترین مبلمان اداری آشنا شوید

با در نظر گرفتن این موضوع که بسیاری از افراد در طول شبانه روز بیشترین زمان خود را در محیط کار اداری می‌گذرانند، می‌توان به اهمیت تجهیزات و فضای محیط پی برد. در واقع بیشتر وسایلی که در محیط‌های اداری اطراف خود مشاهده می‌کنید، از زیر مجموعه‌های مبلمان اداری به شمار می‌روند؛ مثل میز، صندلی، کمد، فایل‌ها و…  است. در مورد یکی از تفاوت‌هایی که در مورد مبلمان منازل و مبلمان اداره وجود دارد، می‌توان گفت که وسایل راحتی منزل به شکلی ثابت و جهت نگهداری وسیله‌های خانه هستند. در این میان مبلمان مراکز اداری وظیفه دارند که آزادانه عمل کردن را در اولویت کارمندان و کارکنان قرار دهند و از اسناد و مدارک نگهداری کنند.

مبلمان‌های اداری باید متناسب با کاربرد کارمندان تهیه شوند.
مبلمان‌های اداری باید متناسب با کاربرد کارمندان تهیه شوند.

 

مبلمان اداری شامل چه وسایلی می‌شوند؟

همانطور که اشاره کردیم، مبلمان اداره طیف به نسبت گسترده‌ای را در برمی‌گیرد. از این جهت در ادامه این مقاله سعی داریم که توضیحات بیشتری در مورد زیر مجموعه‌های تجهیزات مختلف اداری ارائه دهیم.

میز اداری

یکی از اجزای مهم‌ تشکیل دهنده فضاهای اداری مربوط می‌شود به میزهای اداری. این میزها می‌توانند با توجه به کارایی و نوع جنسی که دارند، از ویژگی‌های خاصی هم برخوردار باشند. میز مدیریت، میز کنفرانس، میز کارمندی و کانتر از مدل‌های میز اداری هستند که در اشکال و ابعاد مختلف عرضه می‌شوند.

میزهای اداری می‌توانند از استانداردهای مخصوص به خود بهره‌مند باشند و نقش مهمی را در هر اداره ایفا کنند.

صندلی اداری

به عنوان پرکاربردترین و بنیادی‌ترین مبلمان اداری می‌توان به صندلی‌هایی اشاره کرد که کارمندان و مدیران اوقات زیادی را پشت آن‌ها می‌گذرانند. این صندلی‌ها برای هر بخشی از کارایی‌های اختصاصی برخوردار هستند، ولی بیشتر آن‌ها در یک ویژگی مشترک‌اند و آن هم راحتی است. این جزء از وسایل اداری یا راحتی می‌تواند بخش‌ها و کاربری‌های مختلفی را شامل شود. برای مثال صندلی که در سالن انتظار برای مراجعین در نظر گرفته می‌شود، باید با صندلی مدیریت تفاوت داشته باشد.

در این میان برخی کاربری‌هایی هم وجود دارد که می‌تواند شامل حال شرکت‌هایی شود که خدمات نوین و خاصی مثل صنعت دیجیتال و سرگرمی را ارائه می‌دهند و در بخش‌هایی از این شرکت‌ها از صندلی گیمینگ استفاده شود. این مدل صندلی بیشتر استفاده شخصی دارد و کمتر در شرکت‌ها استفاده می‌شود.

 

نمونه‌ای از یک فضای مناسب برای اجرای سبک مینیمال و مدرن

نمونه‌ای از یک فضای مناسب برای اجرای سبک مینیمال و مدرن

نیم ست اداری

نیم ست‌های اداری بیشتر در بخش‌های مدیریتی مورد استفاده قرار می‌گیرند. با وجود کاربری‌های به نسبت محدودی که این بخش از مبلمان اداری به همراه دارد، می‌توان گفت که از محبوب‌ترین تجهیزات اداری نیز محسوب می‌شوند. میزها و صندلی‌هایی که در این مجموعه به کار رفته‌اند، شامل میز و مبلمانی هستند که اشکال مختلفی دارند و متریال مختلفی در ساخت آن‌ها استفاده می‌شود.

برخی از این نیم ست‌ها از جنس چوب هستند، در حالی که مدل‌های دیگر آن ترکیبی از شیشه، چرم و پلاستیک را به همراه دارند. نیم ست‌های اداری از جنبه پذیرایی نیز برخوردار است و می‌تواند مکمل‌ ست‌های مدیریت نیز باشد.

دکور اداری

در حالی که به مکمل‌های مدیریتی اشاره کردیم، در اینجا می‌توان به تکمیل کننده‌های بخش کارمندان و کارکنان مجموعه هم اشاره کرد. در بسیاری از قسمت‌های پذیرش، بخش مالی و بسیاری از بخش‌های دیگر کسب و کارها این دکورها استفاده می‌شوند. این دکورها شامل کتابخانه اداری، کانتر اداری، کمد اداری و فایل اداری می‌شود.

ملزومات اداری چیست؟

با شناخت بیشتر نسبت به این عنوان می‌توان زیر مجموعه‌های آن را هم بهتر شناخت. همانطور که از نام آن پیدا است، به وسایلی از تجهیزات اداره گفته می‌شود که در هر بخشی بنا به استفاده افراد جزو وسایل لازم به شمار می‌روند، مثل سطل زباله، زیرپایی، ست رومیزی، رخت آویز و… .

مبلمان اداری چه زیر مجموعه‌هایی را به وجود می‌آورد؟

همانطور که تا به اینجای مقاله توضیح داده شد، می‌توان گفت که مبلمان بخش‌های مختلف اداری می‌توانند عناصر تشکیل دهنده یک شرکت یا کسب و کار باشند. از این جهت چند سبک یا به اصطلاح استایل (Style) را در ادامه به شما معرفی خواهیم کرد که مبلمان‌ها چه سبک‌هایی را می‌توانند به وجود آورند.

سبک کلاسیک

در این نوع چیدمان مبلمانی از جنس چوب خالص در کنار هم قرار می‌گیرد. این سبک از قدیمی‌ترین مدل‌های اداری هستند که امروزه با استفاده از رنگ‌های پلی استر براق می‌شوند و جلوه به خصوصی را در فضا ایجاد می‌کنند. قیمت مبلمان اداری سبک کلاسیک به نسبت سایر سبک‌ها بیشتر است. این به دلیل استفاده از مواد اولیه چوبی گرانی مثل چوب گردو، چنار، راش، افرا و کاج در ساخت این نوع مبلمان است.

علاوه بر این کنده کاری و منبت کاری‌هایی که روی این چوب‌ها انجام می‌شود، بسیار ارزشمند است. وسایلی از قبیل میز، تزئینات و دکور کلاسیک در نوع سلطنتی و ساده تولید می‌شوند. نوع سلطنتی برای اتاق‌های مدیریت از جمله معروف‌ترین استایل‌ها به شمار می‌رود.

 

انتخاب نوع سبک فضای کار می‌تواند در تعامل و کیفیت انجام امور تاثیر بگذارد.

انتخاب نوع سبک فضای کار می‌تواند در تعامل و کیفیت انجام امور تاثیر بگذارد.

سبک مبلمان اداری مدرن

امروزه بسیاری از شرکت‌ها برای چیدمان فضای اداره یا کسب و کار خود از این سبک پیروی می‌کنند. عناصر سازنده مبلمان در این سبک از شیشه، فلز و چوب هستند که شکل کلی آن در فضا پیرو اشکال هندسی است. سبک مدرن نسبت به سبک کلاسیک هزینه کمتری برای کارفرمایان خواهد داشت. به نحوی می‌توان گفت که این سبک کارآمدتر و به اصطلاح ارگونومی‌تر از سبک‌های دیگر است. پارتیشن‌ها می‌توانند به عنوان مکمل در کنار این سبک قرار بگیرند.

سبک مینیمال

از سبک‌های محبوب و مورد استفاده در شرکت‌ها می‌توان به سبک مینیمال هم اشاره کرد. این استایل بیشتر در چهارچوب رنگ‌های خنثی مثل سفید، طوسی، بژ، دودی و… پیش می‌روند. در کنار این موارد نورپردازی در سبک مینیمالیستی بسیار مهم محسوب می‌شود. تجملات زیادی در این سبک استفاده نمی‌شود و تاکید بیشتر روی سادگی و تمرکز است. این موارد می‌تواند کارایی و کیفیت عمل کارکنان را تا حدودی بالاتر ببرد. به دلیل استفاده از رنگ‌های روشن می‌توان گفت که در این استایل فضا بزرگ‌تر نشان داده می‌شود.

سبک روستیک

در این سبک عناصر و متریال طبیعی مورد استفاده قرار می‌گیرند و دلیل آن هم این است که این سبک نشان دهنده نزدیکی با طبیعت شناخته می‌شود. این سبک به دلیل استفاده از وسایل و مبلمان اداری دست ساز می‌تواند هزینه‌ای برابر یا بیشتر از سبک کلاسیک روی دست مصرف‌کننده بگذارد. با این وجود بسیاری از فضاها متناسب با این سبک و سیاق طراحی و ساخته می‌شوند.

همانطور که اشاره شد، مواد تشکیل دهنده این نوع مبلمان سازگار با طبیعت هستند و بیشتر از مواد بازیافتی ساخته می‌شوند. از این نظر توجه بسیاری از افراد علاقه‌مند به حفظ محیط زیست معطوف به این سبک شده است. لازم به ذکر است که این سبک بیشتر در منازل مورد استفاده قرار می‌گیرد و کاربری کمتری در محیط‌های اداری دارند.

 

نوعی از اجرای سبک مدرن در محیط اداری

نوعی از اجرای سبک مدرن در محیط اداری

سخن پایانی

با توضیحاتی که در مورد مبلمان اداری داده شد، می‌توان گفت که شکل گیری فضاها می‌تواند نیازمند وسایل مناسب و با کیفیت باشد. از این جهت انتخاب مجموعه‌ای که بتواند این نیاز را در مصرف‌کننده برطرف کند، بسیار اهمیت دارد.

در این راستا ما گروه مدیران صنعت را به شما معرفی می‌کنیم که با سا‌ل‌ها تجربه در زمینه تولید و فروش تجهیزات اداری می‌تواند با شناخت خوبی که از مشتریان دارد، بهترین محصولات را عرضه کند. با مراجعه به این فروشگاه اینترنتی مبلمان اداری می‌توانید یک تجربه نوین و با کیفیت و البته مقرون به صرفه را داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

با توجه به نوسان قیمت ارز و افزایش مکرر قیمت قطعات لطفا برای خرید با شماره پشتیبانی فروش تماس بگیرید

09307360731

پشتیبانی فروش

×